Zondagderdeklasser VCS houdt Swansea City één helft redelijk bij

29 July 2010 om 23:25

Swansea City is deze week op trainingskamp in Nederland en speelt in de Haagse regio een drietal oefenduels. Woensdag werd Haaglandia met 1-4 geklopt, donderdagavond moest VCS eraan geloven (1-9) en zaterdagavond gaan 'The Swans' op bezoek bij ADO Den Haag.

 


Dat VCS als oefenpartner mag optreden tegen de club uit Wales heeft natuurlijk alles te maken met de binding die John van Zweden heeft met zowel VCS als Swansea City. De club uit de Championship verblijft deze week in het Van der Valk hotel in Nootdorp en werkt haar trainingen af op het complex van VCS.

 

bijbenen

 

Donderdagavond kon VCS, dat slechts één training achter de rug had, de bezoekers in de eerste helft nog redelijk bijbenen. Swansea – met voor de pauze Cedric van der Gun op de flank, zag voor de pauze maar driemaal kans om doelman Tommy Fisher te passeren. Voor die doelpunten waren Gorka Pintado (2x) en Albert Serran verantwoordelijk. VCS-goalie Fisher wist met enkele goede reddingen de schade beperkt te houden.

 

,,Ik vrees dat het na rust een doelpunten festijn gaat worden”, sprak VCS-voorzitter Rob Blankenstein in de rust. Zijn woorden leken snel bewaarheid te worden. Binnen zes minuten was de score verdubbeld. De vijfde was overigens een beauty van Kemy Augustien, de AZ-speler die op proef is bij 'The Swans'. De club lijkt gecharmeerd van de verdediger, want het gaat hem naar verluidt een tweejarig contract aanbieden.

 

hilariteit

 

Assistent-trainer Mario de Boer hield alle wissels langs de kant goed bij. VCS wisselde namelijk in dat tweede bedrijf regelmatig. Hilariteit ontstond even, toen VCS met twaalf man in het veld stond. De Swansea-spelers hadden het snel door en De Boer maakte een verontschuldigd gebaar naar de hoofdtribune, waar zo'n 200 fans de verrichtingen van Swansea volgden. Men kon er hartelijk om lachen.

 

De Welshmen voerden de score op naar 0-8. Bij VCS had doelman Tommy Fisher inmiddels plaats gemaakt voor Yusuf Akbulut. Bij 0-8 zag VCS toch nog kans iets terug te doen. Na een hoekschop kopte de ex-jeugdspeler van DHC Emre Akpinar de bal langs goalie Dorus de Vries, die na rust in het veld was gekomen bij Swansea.

 


Dorus de Vries moest na rust de enige VCS-treffer toestaan

 

Bij die 1-8 bleef het niet, want de bezoekers bepaalden de eindstand op 1-9. Dubbele cijfers wilde scheidsrechter Louis Wagner het niet laten worden, want hij blies vlak na de 1-9 voor het eindsignaal. Wagner had trouwens even daarvoor voor een opmerkelijk tafereel gezorgd door – per ongeluk – een speler van VCS onderuit te halen. “Voor die overtreding had geel niet misstaan”, merkte een toeschouwer gekscherend op.

 

Na de pauze wisten voor Swansea City Scott Donelly, Kemy Augustien, Darren Pratley (2x), Nathan Dyer en Shefki Kuqi het VCS-net te vinden.

 

© Haaglandenvoetbal.nl (TR Media)